PL   EN
Festiwal
Aktualności
Festiwal 2012
Festiwal 2011
Wolontariat
Program
Bilety
Wydarzenia biletowane
Wydarzenia niebiletowane
Gdzie kupić
Informacje
Miejsca wydarzeń
Dla mediów
Regulaminy
Kontakt
Partnerzy
Zespół

Antagon

Antagon

„Time Out” / antagon theaterAKTion we Frankfurcie


Termin: 18.09.2010
Miejsce wydarzenia: Rynek Starego Miasta
Godz.: 19:00 - 20:00
Wydarzenie niebiletowane

 

realizatorzy:
kierownictwo artystyczne: Bernhard Bub
choreografia, dekoracje, kostiumy: antagon theaterAKTion
muzyka: JAKOB Rullhusen
światło: Joscha Erker, Tilo Schmidt
efekty pirotechniczne: antagon theaterAKTion

wykonawcy:
Christian Auer, Bernhard Bub, tyle fernández, Maria „Krümel” Hartl, Benjamin Kraus, Karen Rémy, JAKOB Rullhusen, etta streicher, Dada Draženka Večerin, Nina Vobruba, Markus Weinfurter, Elias Zsivkovits

Pokaz przedstawienia w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Ulicznej „TrotuArt 2010” organizowanego przez Teatr Lalek „Arlekin” w Łodzi.


Znana z zakrojonych na szeroką skalę projektów plenerowych, niemiecka grupa za credo swojej artystycznej drogi przyjęła słowa kubańskiego teatrologa – Omara Valiño Cedré: „Teatr nie jest przemocą, gwałtem – jest erozją. Jest raczej jak woda lub wiatr, które przez swoje niemal niedostrzegalne oddziaływanie kształtują ciągle zmieniające się oblicze ziemi”.
Zespół z Frankfurtu w swoich działaniach wykorzystuje elementy teatru ruchu (w tym japońskiego tańca butō) i akrobatyki (m.in. szczudła), a także improwizację z nowoczesnymi instalacjami przestrzennymi, projekcjami multimedialnymi oraz efektami dźwiękowymi i pirotechnicznymi. Sam komponuje muzykę do swoich widowisk.
Dla tych ponad dwudziestu artystów teatr jest przede wszystkim drogą do poszukiwania odpowiedzi na pytania egzystencjalne, a zarazem heroiczną próbą wpływania na rzeczywistość. „Time Out” to przedstawienie o walce z przemocą i uciskiem. Rytm, taniec i sceneria będą starały się wciągnąć widzów w świat, w którym poszukuje się minionej rzeczywistości.
Tagi: antagon TheaterARTion, Łódź Czterech Kultur, Rynek Starego Miasta, Teatr Arlekin, Time out, Trotuart
program