PL   EN
Festiwal
Aktualności
Festiwal 2012
Festiwal 2011
Wolontariat
Program
Bilety
Wydarzenia biletowane
Wydarzenia niebiletowane
Gdzie kupić
Informacje
Miejsca wydarzeń
Dla mediów
Regulaminy
Kontakt
Partnerzy
Zespół

Regulaminy

Data publikacji: 01.09.2010

REGULAMINY
REGULAMIN WEJŚCIÓWEK DZIENNIKARSKICH
festiwal Łódź Czterech Kultur
14 -15 września 2010

Szanowni Państwo,
z uwagi na fakt, że większość imprez festiwalowych jest bezpłatnych a liczba miejsc na imprezy biletowane jest ograniczona,
podjęliśmy decyzję o niewydawaniu akredytacji na cały festiwal.

Prosimy Państwa o przemyślany wybór.

Rezerwacje na poszczególne wydarzenia biletowane prosimy przesłać na adres
biuroprasowe@4kultury.pl
 do dnia 7 września (wtorek), br.1.    O wejściówkę dla dziennikarzy mają prawo ubiegać się pracownicy mediów publicznych i prywatnych. Wejściówka jest jednoosobowa.
2.    Wejściówka dziennikarska zapewnia miejsce siedzące na spektaklach i koncertach w budynkach zamkniętych.
3.    Fotoreporterzy, ani operatorzy telewizyjni nie mogą wykonywać zdjęć (w tym zdjęć bez lampy błyskowej), ani nagrań w trakcie przedstawień i koncertów (chyba, że organizatorzy postanowią inaczej). 
Biuro prasowe zobowiązuje się jednak do umożliwienia fotoreporterom i operatorom telewizyjnym wykonywania ich pracy w trakcie prób prasowych.
4.    Biuro prasowe prześle do Państwa zasady pracy fotoreporterów, wejść na próby, nawiązywania kontaktów z artystami, umawiania wywiadów itp.
5.    Festiwal nie gwarantuje fotoreporterom miejsc siedzących na przedstawieniach i koncertach.
6.    Prosimy o przesłanie na adres mailowy biuroprasowe@4kultury.pl rezerwacji na poszczególne wydarzenia biletowane oraz zgłoszenia fotoreportera, nie później niż do 7 września (wtorek) br.
7.    Wejściówki będzie można odebrać w biurze prasowym, mieszczącym się w siedzibie festiwalu Łódź Czterech Kultur, Plac Wolności 5, od dnia 09.09.2010. Biuro będzie czynne od 09:00 -16:00, pn – pt, do dnia 10 września (piątek), w czasie trwania festiwalu od godziny 10.00 do 17.00.
8.    Wykorzystując wejściówkę użytkownik akceptuje ogólne warunki i zasady ustalone przez Organizatora oraz zasady obowiązujące na terenie obiektu, na którym odbywa się impreza.
9.    W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy (biuroprasowe@4kultury.pl).


 
Regulamin centrum prasowego Łódź Czterech Kultur

1.    Centrum prasowe festiwalu Łódź Czterech Kultur ma swoją siedzibę w budynku przy Placu Wolności 5 w Łodzi. W okresie trwania festiwalu, czyli od 13 do 18 września, centrum będzie otwarte w godzinach 10.00 – 17.00.
2.    Za funkcjonowanie centrum prasowego odpowiedzialni są Agnieszka Jaroszewska i Bartek Majchrzak. Ich pracę wspierają także wolontariusze posiadający specjalne identyfikatory.
3.    Centrum prasowe dysponuje wszelkimi materiałami promocyjnymi Festiwalu.
4.    Centrum prasowe udostępnia informacje o przebiegu i programie imprezy oraz koordynuje organizację wywiadów z twórcami goszczącymi na festiwalu. Centrum przyjmuje również wszelkie uwagi dotyczące przebiegu imprezy.
5.    Osoby z centrum prasowego zobowiązane są do udzielanie jasnych i wyczerpujących odpowiedzi.
6.    Informacje o rozmowach z dziennikarzami, a także korespondencja mailowa zostają odnotowane oraz/bądź przechowywane w dokumentacji centrum prasowego.
7.    Ze względów organizacyjnych oraz ze względów bezpieczeństwa pracownicy centrum prasowego mogą ograniczyć wstęp do pomieszczeń, w których mieści się centrum prasowe – zakłada się jednak, że będzie to miejsce ogólnie dostępne.


 
           REGULAMIN DLA FOTOREPORTERÓW I OPERATORÓW KAMERY
 
 
1.Redakcje czasopism, portali internetowych i stacji telewizyjnych, które otrzymały wejściówki od biura organizacyjnego festiwalu, powinny zgłosić planowaną obecność swojego fotoreportera i operatora kamery.
 
2.Organizatorzy nie gwarantują zgłoszonym fotoreporterom miejsca na widowni.
 
3.Szczegółowe informacje na temat prób prasowych dostępne są na stronie internetowej festiwalu.
 
4.Fotoreporterzy mają obowiązek stosować się do określonych wcześniej ograniczeń narzucanych przez poszczególnych twórców, jak na przykład zakaz fotografowania z fleszem podczas otwierającej festiwal wystawy Jacka Waltosia „Ludzie Czechowa”.
 
5.Praca fotoreporterów powinna przebiegać w sposób gwarantujący pozostałym uczestnikom wydarzeń festiwalowych komfortowy i niczym niezakłócony odbiór.
 
6.Fotoreporter i operator kamery mają obowiązek posiadania przy sobie identyfikatora festiwalu
i okazywania go na prośbę organizatorów festiwalu.
Nieposiadanie identyfikatora może skutkować zakazem wykonywania zdjęć.
 

 

Tagi: dla mediów, Łódź Czterech Kultur, materiały prasowe, media, regulamin, regulaminy
program